«Майбутні перспективи EGNOS та GNSS технологій в Україні»

27 вересня 2012 в рамках V Всесвітнього авіаційного конгресу «Авіація у XXI столітті» відбувся Круглий стіл «Майбутні перспективи EGNOS та GNSS технологій в Україні». На ньому зібралися учасники з різних країн для обговорення актуальних питань, обміну інформацією та поліпшення взаєморозуміння серед організацій, що працюють у сфері GNSS.

Круглий стіл було організовано Національним авіаційним університетом спільно з італійською компанією Valdani Vicari & Associati S.r.l.

Серед учасників були представлені такі закордонні організації: RSOE – Національна асоціація радіо оповіщення про надзвичайні ситуації та інфокомунікацій (Угорщина), компанія CLAAS Agrosystems (Німеччина), Академія цивільної авіації (Казахстан) та Мінський державний вищий авіаційних коледж (Білорусь).

Україну представляли Державне космічне агентство, Головна астрономічна обсерваторія НАНУ, НДІ Радіотехнічних вимірювань, ЦНДІ “Навігації і Управління”, компанія System Solutions тощо.

Роботу Круглого столу відкрив проректор з наукової роботи Національного авіаційного університету Харченко Володимир Петрович, він побажав учасникам гарного настрою та плідної праці.

Після чого було представлено:

• Доповідь Моніки Песке (представника компанії VVА, Італія) «EGNOS in Ukraine: Project outcomes and the next steps Assessment on a possible extension of EGNOS coverage to Ukraine» («EGNOS в Україні: Поточні результати проекту та наступні кроки. Оцінка можливого розширення сервісу EGNOS на територію України»)
  • Доповідь Моніки Песке (представника компанії VVА, Італія) «GNSS IN AGRICULTURE. A market and technological assessment on North America, EU, Australia and Brazil» («ГНСС в сільському господарстві: маркетологічна та технічна оцінка на прикладі Північної Америки, Західної Європи, Австралії та Бразилії»)
  • Доповідь Вадима Кушніра (представника компанії CLAAS Agrosystems, Німеччина) «Об’єднання флагманів Galileo (EGNOS) та GMES Переваги для фермерів та населення Європи»
  • Доповідь Гергеля Мезо (представника асоціації RSOE, Угорщина) «GNSS in Danube Navigation» («ГНСС в навігації по Дунаю»)
  • Доповідь Олексія Жаліло (представника ГАО НАНУ, Україна) «FP7 Project EEGS2 «EGNOS Extension to Eastern Europe: Applications» (2012-2013). KhNURE and MAO NASU current activity» («Проект FP7 EEGS2 – Розширення EGNOS на територію Східної Європи: Прикладні програми (2012-2013)»)
  • Доповідь Володимира Бабченко (представника компанії Systems Solutions, Німеччина) «Мережа базових GNSS станцій System.NET: Переваги, послуги, перспективи розвитку»
  • Доповідь Василя Кондратюка (директора Аерокосмічного центру при Національному авіаційному університеті, Україна) «Можливості навчання персоналу на базі Аерокосмічного центру і кафедри АНС Національного авіаційного університету»
  • Доповідь Валерія Коніна (професора кафедри АНС Національного авіаційного університету, Україна) «Космічні технології в Авіаційному університеті»
  • Доповідь Шишкова Федора (студента кафедри АНС Національного авіаційного університету, Україна) «Research of EGNOS reliability in Kiev» («Дослідження надійності EGNOS на території Києва»)
  • Доповідь Анатолія Цулая (представника ЦНДІ НіУ, Україна) «Центральний науково-дослідний інститут навігації і управління»
  • Доповідь Олександра Яковченко (представника НДІ Радіотехнічних вимірювань, Україна) «Система координатно-часового забезпечення України»
  • Доповідь Спартака Добровольського (представника Національного авіаційного університету, Україна) «Науковий парк АКІТ»

Слід відмітити, що атмосфера Круглого столу була дружелюбною, учасники активно дискутували при обговоренні актуальних питань в ГНСС технологіях.

В ході обговорень та дискусій було виділено ряд пріоритетних напрямків у застосуванні ГНСС технологій на Україні. Учасники погодились, що необхідно більш активно виявляти позицію українських користувачів ГНСС щодо бажання та готовності розширення сервісу EGNOS на територію України.